Mundus Ajans olarak yıllardır verdiğimiz hizmetlerde her zaman en uygun fiyat politikasını sürdürüyoruz. Çünkü yüksek fiyat her zaman kalite demek değildir. Web çözümlerine herkesin ulaşması için yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile sağlıyoruz.

Bize Ulaşın

Telefon

05510451862

Adres

Yeşiltepe Sk. İstiklal Mah. No: 25/24 Odunpazarı/Eskişehir

Instagram telif hakkı mesajı son zamanlarda Instagram kullanıcılarının hesaplarının çalınması için yapılan dolandırıcılık taktiklerinden bir tanesi olarak karşılaşılmaktadır. Birçok Instagram kullanıcısının karşısına telif hakkı nedeniyle hesabınızın kapatılacaktır gibi mesajlar çıkmaktadır. Bu mesajlar kullanıcıların hesaplarının ele geçirilmesi amacıyla atılmaktadır. Kullanıcıların Instagram telif hakkı mesajı geldi ne yapmalıyım sorusuna verilecek yanıt kuşkusuz linklere tıklanmaması gerekliliğidir.

Instagram Üzerinden En Çok Karşılaşılan Dolandırıcılık Yöntemleri

Instagram üzerinden kullanıcıların hesaplarının çalınması için Instagram telif hakkı ihlali mesajı gibi birçok yöntem kullanılmaktadır. Kullanıcıların bu tür dolandırıcılıklara dikkat edebilmeleri için çok dikkatli olmaları gereklidir. Çünkü özellikle çok takipçili hesapların, içerik üreticilerinin hesaplarının dolandırılmaya çalışıldığı bilinse de kişisel bir hesabın da çalınma ihtimali bulunmaktadır.

Instagram üzerinden oldukça fazla karşılaşılan bir diğer dolandırıcılık ise kredi tuzağıdır. Yani anında kredi çekilebilir iddiasıyla kişisel bilgiler ve çevrimiçi kullanılan ödeme yöntemlerinin çalınması ile karşılaşılan bir dolandırıcılık yöntemidir. Özellikle bu şekilde gönderilen linklere tıklanmaması gereklidir. Kripto varlık yatırımlarının güvenli bir şekilde yapılacağını dile getiren sahte hesaplar, Instagram help center dolandırıcılığı, kamu kurumlarının veya şirketlerin isimleri ile açılmış olan sahte hesaplar üzerinden gönderilen linklerden uzak durulması gereklidir.

Instagram telif hakkı dışında sahte arkadaş dolandırıcılıkları ile de oldukça fazla karşılaşılmaktadır. Daha öncesinde kullanıcıların hesaplarının çalınması ile yapılmakla olan dolandırıcılıklar son zamanlarda Instagram’ın taklit edilmesi ile yapılmaya başlanmıştır. Instagram’ın orijinal hesabının taklit edilmesi ile atılan Instagram telif hakkı mesajları ile özellikle Instagram üzerinde çok fazla takipçisi bulunan ve içerik üreticisi olan hesaplara linkler gönderilmektedir. Bu linklere tıklanması ile kişisel verilerin çalınması mümkündür. Linklere tıklanması ile direkt olarak hesap bilgilerinin dolandırıcılara ulaşması mümkün olmaktadır. Bu tür linkler özellikle hesapların çalınması için hazırlanmaktadır.

Instagram üzerinden takip edilmeyen kişiler tarafından gelen mesaj isteği olarak düşmektedir. Bu noktada kullanıcılar instagram mesaj isteği hilesi kullanarak hesaplarına olan etkileşimleri arttırmaktadır. Ancak bu gibi satın alımlarda kişisel verilerin aktarılması mümkün olabilmektedir. Bu yüzden mesaj isteği gibi paketler satın alınırken dikkatli olunması ve güvenilir sitelerin tercih edilmesi gereklidir.

Instagram Üzerinde Dolandırıcılıktan Kaçınmak İçin Ne Yapılabilir?

Instagram üzerinde Instagram telif hakları mesajı gibi yöntemler ile sahtekârlığa maruz kalmamak için öncelikle Instagram’ın hesabı kapatacak olsa dahi mesaj atmayacağı unutulmamalıdır. Bu noktada Instagram adı altında gelen mesajlara dikkat edilmemesi gereklidir. Mail üzerinden sanki Instagram üzerinden atılıyormuş gibi atılan maillerde linke bakıldığında Instagram’ın kendi sitesinin linki değilse kesinlikle tıklanmamalı ve şüpheli mesajların geldiği kişilerin engellenmesi gereklidir. Ayrıca Instagram kullanıcı şifresinin kimseyle paylaşılmaması gereklidir. Bunun dışında şifrenin oldukça zor ve tahmin edilemeyecek şekilde yapılması gereklidir. Ek olarak iki faktörlü kimlik doğrulamasının aktive edilmesi sahtekârlığa maruz kalınmaması için en çok dikkat edilmesi gereken noktadır.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nedir?

Instagram telif hakkı ihlali mesajına karşı iki faktörlü kimlik doğrulamasının açılması kullanışlı olmaktadır. Bu noktada Instagram üzerinde iki faktörlü kimlik doğrulamasının açılması için izlenecek adımlar şu şekildedir:

  • Profile girilmesi gereklidir.
  • Sağ üstte bulunan ayarlar simgesine tıklanmalıdır.
  • Güvenlik seçeneğinden iki faktörlü kimlik doğrulaması seçilmektedir.
  • Bu noktada başla seçeneğinden dokunulmalıdır.
  • Eklenmek istenen güvenlik yönteminin seçilmesi gereklidir. Bu noktada cep telefonlarına kod gelmesi ya da Android ya da İPhone Instagram uygulamasında üçüncü taraf bir kimlik doğrulama uygulamasından gelen giriş kodlarından bir tanesi seçilmelidir.

İki taraflı kimlik doğrulaması açıldığında giriş istekleri, giriş yapan cihazlar, cihazların kaldırılması gibi imkânlar bulunmaktadır. Bu sayede instagram telif linklerine tıklanmış olsa da giriş yapan cihazın hesaptan kaldırılması ve şifrenin değiştirebilmesi mümkündür.