Mundus Ajans olarak yıllardır verdiğimiz hizmetlerde her zaman en uygun fiyat politikasını sürdürüyoruz. Çünkü yüksek fiyat her zaman kalite demek değildir. Web çözümlerine herkesin ulaşması için yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile sağlıyoruz.

Bize Ulaşın

Telefon

05510451862

Adres

Yeşiltepe Sk. İstiklal Mah. No: 25/24 Odunpazarı/Eskişehir

Evergreen içerik nedir sorusu web sitelerini her zaman okunabilir kılmak isteyenler tarafından merak ediliyor. İçerik, günümüz web sitesinin üst sıralarda yer alması ve organik trafik çekebilmek açısından büyük önem taşıyor. İçerikler kendi içlerinde çeşitlere ayrılsa da özellikle evergreen makale her zaman güncel kalması sayesinde web siteleri için önemli bir trafik sağlıyor.

Evergreen İçerik Nedir?

Evergreen nedir sorusuna basit tanımıyla her zaman güncel kalacak içerikler şeklinde yanıt vermek mümkündür. Başka bir deyişle evergreen içerik yazılışından zaman geçmiş olsa bile önemini ve anlamını kaybetmeyen içeriklerdir. Bu bakımından evergreen içeriğin olduğu web sitesine her zaman arama motorlarından ziyaretçi çekmek de mümkün olmaktadır. Evergreen anlamı “her zaman yeşil” anlamına gelir ve buradaki yeşilden kasıt “tazelik” anlamındadır. Dolayısıyla yazılışının üzerinden zaman geçmiş olmasına rağmen güncelliğini yitirmemiş olur.

Evergreen İçerik Ne Katkılar Sunar?

Evergreen özellikleri itibariyle web sitesinin her zaman güncel kalmasına yardımcı olur. İçerik kısıtlı veya belirli bir dönemi içerecek anlamda olmadığı için evergreen içerikler her zaman ilgi görecektir. Düzenli şekilde arama motorlarından web sitesine gelecek trafik ise arama motorlarında üst sıralarda yer almayı sağlar. Aynı zamanda web sitesinin kaliteli içeriğe sahip olduğunu da gösterir.

Güncelliğini yitirmeyen konular kapsamında hazırlanan evergreen içerikler yayın tarihinden bağımsız olarak daima güncel olacak trafik akışı elde etmenizi sağlayacaktır. Temel bilgilerden oluşan ve çeşitli sorulara yanıtlar verilen bu içerikler zaman içinde değişmediğinden trafik akışının azalması da söz konusu olmaz.

Üstelik başta Google olmak üzere arama motorları da evergreen içerikleri oldukça önemser ve bu içeriklere sahip siteleri üst sıralarda çıkarır. SEO uyumlu evergreen içerikler sayesinde site trafiğinin artması ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak da mümkün hale gelir. Geniş kitlelere hitap eden bu içerikler, internet kullanıcıların en çok merak ettiği konularla ilgili olduğundan hızlıca fark edilmesi de kaçınılmazdır.

Evergreen İçerik Özellikleri Neler?

Evergreen content olarak adlandırılan bu içeriklerin belirli özellikleri bulunur. Her şeyden önce yukarıdaki açıklamalardan tahmin edebileceğiniz üzere haber gibi metinler evergreen içerik olmaz. Çünkü yapısı gereği haber içerikleri belirli bir süreye sahiptir ve güncelliğini kolayca yitirir. Ancak zamansız olan bilgiler ve konu hakkında çeşitli sorulara yanıtların verilmesi evergreen içerikleri oluşturur.

Bu kapsamda evergreen özellikleri şu şekilde öne çıkar;

  • Nedir sorusuna yanıt verilmesi. İlgili konu hakkında kullanıcıların meraklarını giderecek içeriklerdir. Özellikle arama hacmi yüksek olan konular hakkında çok fazla ziyaretçi sağlamaya yardımcı olur.
  • Liste içerikleri; En Çok, En Güzel, En İyi, En Ucuz gibi başlayacak olan listeler kullanıcılara aradıkları konu hakkında bilgileri kolayca elde etmelerine yardımcı olur. Özellikle e-ticaret siteleri için bu türden listelerin hazırlanması ziyaretçi akışında önemli katkılar sunar.
  • Rehber, Öneri ve İpuçları; Genel olarak kullanıcıya bir konu hakkında bilgi vermenin yanında yönlendirme de yapılan metinler evergreen içerik olarak sayılabilir. Özellikle markaların web sitelerinde bir ürünün nasıl kullanılacağı gibi içerikler bu tanımlama dahilindedir.

Evergreen içerikler ile birlikte web sitenizi öne çıkarmanız çok kolay hale gelecektir. Mundus Novus Ajans olarak bireysel web sitelerinden kurumsal web sitelerine kadar her siteye evergreen içerik hizmeti sunuyoruz. Bu sayede kalıcı içeriklere sahip olmanızı sağlayarak web sitenizin her zaman güncel kalmasına da yardımcı oluyoruz.