Mundus Ajans olarak yıllardır verdiğimiz hizmetlerde her zaman en uygun fiyat politikasını sürdürüyoruz. Çünkü yüksek fiyat her zaman kalite demek değildir. Web çözümlerine herkesin ulaşması için yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile sağlıyoruz.

Bize Ulaşın

Telefon

05510451862

Adres

Yeşiltepe Sk. İstiklal Mah. No: 25/24 Odunpazarı/Eskişehir

Dönüşüm Oranı, en basit tanımı ile birlikte dönüşüm sayısının tıklama sayısına bölünmesi ile hesaplanmakta olup sonucunda dönüşüm sürecinin ne kadar katkı sağladığını göstermek için belirlenmektedir. Dönüşüm sürecinin siteye ya da mobil uygulamaya yüzde kaç oranında bir etki sağladığını görmek açısından önemli olan dönüşüm oranı, elde edilmiş olan dönüşüm sayısının tıklama sayısına bölünmesi ile hesaplanmaktadır.

Dönüşüm Oranı Nasıl Arttırılır?

Dönüşüm oranın istenen seviyelerde olmadığı durumlarda bu süreçten daha çok verim almak için belirli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Dönüşüm oranını arttırmak için her şeyden önce kullanıcılara iyi bir içerik, iyi bir deneyim ve erişilebilirlilik sunulmalıdır. Rakiplerin önüne geçmek için ve harcanan maliyeti kazanmak amacıyla bu konulara dikkat edilmelidir.

İyi Teklifler ve Erişilebilirlilik

İyi bir ürün teklifi yapılmalı; ziyaretçilerin bir uygulama ya da site ile ilgili etkileşime geçmelerinin, daha sonra tekrar siteyi kullanmalarının en büyük nedeni iyi, kullanışlı ve dikkat çekici ürünün sunulmasıdır. Sitelerin yüksek ziyaretçi almasına karşılık düşük dönüşüm oranına sahip olmaları güvenilir olmamaları kadar ürünlerin beğenilmemesi ya da yüksek fiyata sahip olmaları olmaktadır.

Erişilebilir olmalı; sitenin ya da uygulamanın dönüşüm oranını arttırmak için en önemli noktaların başında erişilebilir olması gelmektedir. Bilgi almanın ya da sipariş vermenin kolay olduğu site ya da uygulamalar kullanıcılar tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir.

Dönüşüm Oranı ve Ziyaretçi Trafiği İlişkisi

Ziyaretçi trafiğinin dönüşüm oranları ile genelde ters bağlantısı bulunmaktadır. Etkili bir dönüşüm süreci ziyaretçi sayısının fazla olmasını, aynı zamanda da kullanıcıların sitede sunulanlardan yararlanmayı gerektirmektedir. Bu durumda dönüşüm oranının ve ziyaretçi trafiğinin iyi bir dengede ayarlanması gerekmektedir. Dönüşüm oranı ve ziyaretçi trafiği ilişkisi için en etkili yöntem web sitesinin ve uygulamaların her şeyden önce her türlü platformda çalıştığından emin olmak, bunun için gerekli çalışmaları yapmak ve teknik konularda da sitenin ya da uygulamanın tam olarak çalışmasını temin etmektir. Bundan sonra dönüşüm oranının yükselmesi için ziyaretçilerin siteyle etkileşim kurmasını sağlayacak çeşitli önlemlerin yapılması buna yönelik ek çalışmaların hazırlanması gerekmektedir.