Mundus Ajans olarak yıllardır verdiğimiz hizmetlerde her zaman en uygun fiyat politikasını sürdürüyoruz. Çünkü yüksek fiyat her zaman kalite demek değildir. Web çözümlerine herkesin ulaşması için yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile sağlıyoruz.

Bize Ulaşın

Telefon

05510451862

Adres

Yeşiltepe Sk. İstiklal Mah. No: 25/24 Odunpazarı/Eskişehir

2021 yılı SEO çalışmaları için verimli bir yıl oldu. Özellikle salgın yüzünden internet başında geçirilen zaman arttığı için bu pek çok web sitesi yeni yayın hayatına başladı veya mevcut siteler önemli hit başarıları kazandı. 2022 yılı SEO çalışmaları ise özellikle blog siteler için yine 2021 yılı gibi ziyaretçi ağırlıkta özellikler taşıyabilir.

2022’de SEO İçin En İyi Yazı Uzunluğu

Arama motorlarının siteyi öne çıkarması için SEO uyumlu makale büyük önem taşıyor. Ancak sadece özgün şekilde içeriğin yazılması yeterli olmuyor. Sitenin alanına göre uzunluk kısmının da doğru ayarlanmış olması gerekiyor. Gereğinden fazla kısa veya uzun olması zayıf içerik olarak Google tarafından sitenin tanımlanmasına yol açabilir. Zayıf içerik olarak tanımlanan bir sitenin ise arama motorlarında üst taraflarında yer alması daha düşük bir ihtimal olarak öne çıkıyor.

Buna göre ideal makale kelime sayısı kaç olmalı sorusuna 2022’de de en az 300 kelime şeklinde yanıt verebileceğiniz. Bunun yanında en iyi içerik uzunluğu ise 1500 ve 2000 kelime aralığında öne çıkıyor. Çünkü Google algoritması son güncellemeler ile birlikte daha uzun içeriklere öncelik tanıyor. Özellikle 1000 kelimeden fazla olan içeriklerin üst sıralarda yer aldığı görülüyor.

Elbette sadece kelime sayısı da içeriklerin kalitesi için yeterli olmuyor. Anahtar kelime taraması doğru yapılması, alt başlıklar doğru ayarlanmalı ve okura anlaşılır şekilde içeriğin sunulması da önem taşıyor. Bunun yanında içerik girişi yaparken görseller ile içeriğin desteklenmesi, metin vurgulaması yapmak, maddeleme kullanmak, görsellerin anahtar kelimeler ile adlandırılması gibi özelliklere de her zaman olduğu gibi dikkat etmek gerekiyor.

Eğer 2022’de de arama motorlarının seveceği türden içerik ihtiyacınız olacaksa hemen bizimle iletişime geçebilir ve sitenizi öne çıkaracak, ziyaretçilerin de çok seveceği içeriklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.