Mundus Ajans olarak yıllardır verdiğimiz hizmetlerde her zaman en uygun fiyat politikasını sürdürüyoruz. Çünkü yüksek fiyat her zaman kalite demek değildir. Web çözümlerine herkesin ulaşması için yüksek kaliteyi uygun fiyatlar ile sağlıyoruz.

Bize Ulaşın

Telefon

05510451862

Adres

Yeşiltepe Sk. İstiklal Mah. No: 25/24 Odunpazarı/Eskişehir

2022 yaklaşırken e-ticaret hacmi daha da artıyor. Özellikle e-ticaeret alanında faaliyet gösteren firmaların stratejisi de yeni yıla göre planlanması gerekiyor. Bu kapsamda pazarlama faaliyetleri için gerçekte ne kadar çok harcadığınızdan öte bu harcamayı nerelere ve nasıl harcadığınız önem taşıyor.

E-Ticaret İçin Pazarlama Tutarı

E-ticaret yapmak isteyenler için markalarını öne çıkaracak pazarlama çalışmaları büyük önem taşıyor. Ancak pazarlama konusunda yanlış bilinen konuların başında çok harcama yapmak gerekiyor. Halbuki e-ticarette başarılı olmak için çok fazla harcama yapmak gerekmiyor. Harcamaları doğru kanallar üzerinden değerlendirmek gerekiyor.

Buna karar vermek için ise önce toplam bütçenizi belirlemeniz, sonrasında ise bu bütçeyi paylaştırmanız yararlı olacak.

Başlangıç Kısmında Yapılacaklar

Pazarlama çalışması yapmak için harcayacağınızdan daha fazlasını bu konuda ayırmamak için dikkatli olmalısınız. Güçlü bir marka oluşturmaya çalışmalı, akılda kalıcı, güçlü bir isim seçtikten sonra sloganlar ile markanızı desteklemelisiniz. Dijital ortamda öne çıkmak için ise sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması ve Google reklamlarına ayırdığınız bütçeyi paylaştırmalısınız.

 

Referansları Artırmak İçin Yapılacaklar

Markanın görünür hale gelmesi için referansları artırmak için ne yapmalı sorusuna doğru yanıt vermek gerekiyor;

  • İlk olarak sosyal medyayı markanız adına aktif şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.
  • Tavsiye yani referans ağınızı genişletmeniz başka müşterilere ulaşmaya yardımcı olur.
  • Tavsiye etmek üzerine sunacağınız çeşitli promosyonlar; örneğin tavsiye edin yüzde 10 indirim kazanın gibi yöntemler referansları artıracaktır.

Google Reklamları

Google reklamları e-ticaret siteleri için önemli yere sahip bulunuyor. Bu reklamların en iyi tarafı olası satışların daha hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlamasıdır. Mevcut potansiyel müşteri ihtiyacına göre de bütçe belirleyebilirsiniz. Google arama sonuçlarında üst sıralarda çıkacak reklamlar, markanız için önemli bir yarar sunuyor.

Özgün İçerik

SEO uyumlu makale veya özgün içerik her zaman olduğu gibi 2022 yılında da markanızı öne çıkaracaktır. E-ticaret siteniz için temelde üç şekilde içerik ihtiyacınız olacaktır. Kategori yazıları, ürün tanıtımları ve blog sayfası.

Kategori yazıları, ilgili ürün kategorilerinin alt kısmında yer alır ve hem arama motorlarına hem de ziyaretçilere hitap eder. Ziyaretçiler için ilgili kategoride ne bulacaklarını gösterirken, arama motorları için de uygun anahtar kelimeleri içerdiğinden önemli bir SEO kaynağı olur.

Ürün tanıtımlarını da mutlaka belirli kurallar çerçevesinde girmeniz gerekiyor. Kopyala yapıştır içerikler sitenize zarar verecektir. Aynı şekilde satılan ürün veya hizmetlerin boş kalması da müşteriler gözünde olumsuzluk yaratacaktır. Her ürüne, ürünü tanıtıcı uygun açıklamalar yazılması sitenin öne çıkmasında etkilidir.

Bunun yanında blog sayfası açarak da ziyaretçi sayınızı artırabilirsiniz. Özellikle faaliyet gösterdiğiniz alana dönük olarak blog içeriklerinin girilmesi sitenizin güncel kalmasını da sağlayacaktır.

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya pazarlama bu platformların yoğun şekilde kullanımı ile önemli bir yer tutuyor. Sosyal medya hesaplarınızın doğru yönetilmesi, uygun paylaşım aralıklarının olması, kullanıcılara hitap etmesi markanızın öne çıkması için diğer yıllarda olduğu gibi 2022’de de değerli olacak.

Uzun Vadeli Düşünün

E-ticaret platformunuz için pazarlama çalışmalarında anlık veya kısa süreli sonuçlar almak yerine uzun vadeli düşünmeniz daha gereklidir. Bu sayede internette bir marka haline gelebilirsiniz. Kısa süreli sonuçlar her zaman beklediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Özellikle sitenizin içeriğini geliştirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.